kurs na prostą kartkę komunijną

Kartka nie jest skomplikowana, kurs też nie :) Gdy zaczynałam przygodę ze scrapbookingiem, takich właśnie tutoriali szukałam jak opętana ;)
Mam nadzieję, że komuś się przyda.
Z góry przepraszam za jakość zdjęć, u mnie te defekty widać dopiero na komputerze. Już wiem na przyszłość, że stół roboczy(szczególnie późnym wieczorem) nie jest dobrym miejscem do takich zdjęć :).
To zaczynamy.
1. Potrzebujemy kwadratową bazę, kwadrat o kilka mm mniejszy od bazy (u mnie 13,5cm x 13,5cm), siatkę w wymiarze tego kwadratu i troszkę mniejszy kawałek papieru z wyciętym okienkiem (12cm x 12cm)

2. Brzegi papierów można wytuszować, ale nie trzeba ;)


3. Przyklejamy siatkę na większy kwadrat. Ja robię to klejem Magic4. teraz kolej na przyklejenie mniejszego elementu. Możecie go umieścić na kostkach dystansowych. Ja używam do tego tektury. 5. Sklejamy wszystko w całość i w okienku dodajemy tekturkę


6. Teraz pozostaje wybór kilku dodatków. Moje kwiatki zrobiłam sama, ale na początku możecie przecież kupić gotowe.7. I znowu sklejamy :)


Po dodaniu kryształków i napisu kartka będzie wyglądała takDlaczego powstał ten kurs? Już tłumaczę :) 
Kartka z tego wpisu http://papierkowe-i-inne.blogspot.com/2015/05/i-jeszcze-komunijnie.html bardzo się komuś spodobała i zapragnął mieć taką samą. A ponieważ ja niezbyt lubię się dublować to umyśliłam sobie, że kopiowanie posłuży szczytnemu celowi jakim jest ten tutorial :D i od razu pracowało się lepiej :)


2 komentarze:

Witam w moim kawałku świata, z góry dziękuję za każdy pozostawiony komentarz, szczególnie za te, w których wskażecie mi co i jak poprawić :)

Copyright © 2016 Pracownia MamoKKo , Blogger